Aller au contenu
Accueil » Podawaj ogórkom zwykłą sodę oczyszczoną, a będziesz zbierać plony całymi wiadrami: produkują NONSTOP od czerwca do jesieni

Podawaj ogórkom zwykłą sodę oczyszczoną, a będziesz zbierać plony całymi wiadrami: produkują NONSTOP od czerwca do jesieni

    Existují triky, které zvýší jejich produktivitu. Získáte tak ještě více ovoce. Dnes vám ukážeme, jak s obyčejnou jedlou sodou dosáhnout ještě lepší úrody. Foto: pixabay Stačí dodržet tento postup podle youtube kanálu ГЕНЕРаЛЬСКИЙ САД.

    Jedlou sodu už všichni dobře znají a její použití je všestranné. Foto: tjn Kromě toho, že vám přinese skvělé výsledky při úklidu domácnosti, se osvědčila i na zahradě. Je antibakteriálním prostředkem, je zdravotně nezávadná a neškodí životnímu prostředí. A je poměrně účinná na mnoho chorob rostlin.

     

    Foto: pixabay Její použití poskytuje vynikající prevenci proti moučnivce, na kterou trpí okurky. Sodu nesnášejí ani mšice nebo roztoči a její velkou výhodou je, že neškodí samotným rostlinám ani užitečnému hmyzu. Foto: tjn Tento postřik je obzvláště účinný, pokud se použije jako preventivní opatření před nástupem choroby nebo při prvních příznacích.

    Foto: pixabay 10 litrů teplé vody 2 lžíce jedlé sody 50 g pracího mýdla Postup: Do kbelíku nalijte 10 litrů teplé vody. Z kbelíku vyjměte jedlou sodu a nastrouhané prací mýdlo a smíchejte je v menší nádobě.Roztok se nalije do kbelíku se zbytkem vody a promíchá se. Roztok se nalije do postřikovací lahve. Keře okurek se postřikují každých 10-14 dní. Foto: pixabay Aplikujte zejména po dešti, protože vlhkost vzduchu je příznivá pro rozvoj houbových chorob. Postřik by se měl aplikovat na celou rostlinu, nezapomeňte na spodní stranu listů. Aby nedošlo ke spálení listů, postřik by se měl provádět při zamračeném počasí, brzy ráno nebo večer.