Aller au contenu
Accueil » Jaką liczbę widzisz? To zdjęcie wywołało burzę w Internecie, każdy widzi coś innego!

Jaką liczbę widzisz? To zdjęcie wywołało burzę w Internecie, każdy widzi coś innego!

    Ta łamigłówka to hit internetu Foto: pexels Niektóre wizualne łamigłówki polegają na prostym wzorze, który nakłada się na inny. Grafika, którą widzimy jako pierwszą, może nam wiele powiedzieć o naszej podświadomości, charakterze, zdolności koncentracji, a nawet stanie zdrowia.

    Zagadka wizualna, która została niedawno udostępniona na Twitterze, obecnie platforma X, to grafika, w której widzimy duże koło wykonane z białych i czarnych linii. Im dłużej patrzymy na grafikę, tym bardziej zaczynamy odnosić wrażenie, że linie się poruszają. Ale to nie wszystko. Rozwiązanie mówi wiele o twoim zdrowiu. Wewnątrz koła znajduje się liczba. Każdy widzi coś innego!

    Zdjęcie: pexels Od samego początku wyraźnie widzimy na obrazku ciąg liczb, które tworzą jedną większą liczbę. Jednak im dłużej patrzymy na wizualną łamigłówkę, tym więcej liczb widzimy, a te, które widzieliśmy, zmieniają swój kształt. Pod wizualną łamigłówką zamieszczoną na Twitterze internauci wpisują wiele liczb.

    Niektórzy twierdzą, że poprawną liczbą jest 45283, inni 8452839, 3452839, 345283. Inni widzieli nawet liczbę 628, a nawet 2! Prawidłową odpowiedzią jest seria siedmiu cyfr, które razem tworzą liczbę 3,452,839. Im więcej cyfr byłeś w stanie odczytać z obrazka, tym większa była Twoja wrażliwość na kontrast.Ta wrażliwość pomaga nam na przykład rozróżniać obiekty przy słabej widoczności. Jeśli nie widzisz nic na obrazku lub widzisz kilka cyfr, lepiej umów się na wizytę u okulisty. Może to być objaw choroby oczu, takiej jak jaskra lub zaćma. Choroby te charakteryzują się słabą wrażliwością na kontrast. Jeśli lubisz tego typu łamigłówki, oto kilka innych. Czy widzisz cyfrę na obrazku? Tylko geniusze potrafią rozpoznać ostatnią cyfrę! Trening mózgu ma na celu pobudzenie naszych komórek, które są odpowiedzialne za lepszą pamięć, percepcję i uczenie się. Jedną z metod jest praca z kolorami i kształtami, gdy musimy odczytać ukryte konkretne liczby i litery. Potwierdza to również, czy nasz wzrok działa prawidłowo. Jak głosi post na Facebooku, tylko 3% osób jest w stanie rozwiązać poniższą zagadkę.Ludzki mózg można porównać do komputera. Różnią się tym, że mechanizm sprzętowy ma pewne ograniczenia, podczas gdy mózg nie ma takich barier.

    Niestety, wiele osób nie praktykuje tego prawidłowo, co powoduje uśpienie umysłu. Aby temu zapobiec, należy stymulować jego aktywność, a jednym z takich sposobów są zagadki i łamigłówki. Czy potrafisz odczytać liczbę z obrazka? Foto: pixabay Wpisując w wyszukiwarkę frazę « zagadki logiczne », « łamigłówki » lub « obrazki do przemyślenia », natkniemy się na wiele różnych wyników.

    Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ich rozwiązanie, aby nasz mózg zaczął pracować na wyższych obrotach niż dotychczas. Zaczynamy postrzegać świat na zupełnie innym poziomie świadomości. Foto: pixabay Jednym z takich testów jest obraz stworzony przez muzykologa, który publikuje na Instagramie pod pseudonimem @thefigen.

    Obrazek przedstawia czerwone tło z ukrytą zaszyfrowaną liczbą. Na pierwszy rzut oka większość z nas nie widzi żadnych cyfr. Foto: pixabay Wystarczy dobrze wytężyć wzrok i być może uda się rozwiązać zagadkę. Większość internautów uważa, że pierwsze dwie cyfry są banalne, ale trzecia może być nieco problematyczna.

    Co ciekawe, wiele osób (poza czerwonym tłem) nie widzi nic na planszy. Foto: pexels Zakładamy, że są to osoby z wadami wzroku, które utrudniają im znalezienie ledwo widocznych cyfr. Pierwsze dwie to 5 i 7, ale trzecia jest nieco trudniejsza. Istnieją różne odpowiedzi, ale prawidłowa odpowiedź na tę zagadkę to 571. Zdałeś test?

    Sztuka ma głęboki wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu Foto: pexels Czy wiesz, co jest najpiękniejsze w sztuce? Fakt, że każdy z nas postrzega ją zupełnie inaczej. Dla jednej osoby pięć punktów na kartce papieru może być reprezentacją Drogi Mlecznej w kosmosie, podczas gdy inna może powiedzieć, że są to przypadkowe punkty.

     

    Zdjęcie: unsplash Kolor, kształt, tekstura – każdy z tych elementów działa jak wyzwalacz na nasz mózg. Rozpoznajemy sztukę poprzez dotyk, wzrok i zapach. Niektóre subtelne obrazy mogą przywoływać zapomniane sytuacje z przeszłości, które nasz mózg wyeliminował w wyniku traumy, której doświadczyliśmy.

     

    Foto: pixabay Dzieci są szczególnie wrażliwe na odkrywanie prawdy w sztuce. Ich bujna wyobraźnia pozwala im uwolnić wszystkie emocje, które w nich drzemią. Nie bez powodu dzieci po traumatycznych przeżyciach malują mroczne obrazy, często przedstawiające różne sceny, których były świadkami.

     

    Zdjęcie: pexels Warto otaczać dzieci sztuką od najmłodszych lat, aby wzbogacać ich wiedzę i mechanizm poznawczy. Dzięki temu w przyszłości będą miały jasny umysł, który będzie otwarty na nowe pomysły i rozwiązania.