Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przetarcie bębna pralki i sprawdzenie uszczelek. W tym miejscu gromadzi się brud, taki jak kłaczki z ubrań, włosy i inne zanieczyszczenia. Jeśli pralka nie jest wystarczająco wentylowana i nie jest wycierana do sucha po praniu, to wilgotne środowisko może również sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia jest przetarcie bębna pralki octem, który zarówno neutralizuje zapach, jak i dezynfekuje go.
Kolejnym krokiem jest wyjęcie szuflady, w której znajduje się dozownik detergentu i płynu do płukania tkanin. Jest to kolejne miejsce, w którym gromadzi się brud i tworzy się pleśń. Wyjmij szufladę i umyj ją w wannie, używając starej szczoteczki do zębów, aby pomóc w trudno dostępnych miejscach.Następnie owiń ją wilgotną ściereczką i wytrzyj otwór, w który włożona jest szuflada. Zdjęcie: pixabay Aby pomóc w czyszczeniu pralki, weź tabletki do czyszczenia protez. Przełam tabletkę na pół i włóż ją do dozownika proszku do prania. Wlej litr octu do przegródki na płyn do płukania tkanin. Następnie wrzuć dwie tabletki również do bębna pralki.Zdjęcie: pixabay Ustaw program prania na 60°C lub 90°C, jeśli pralka jest bardzo brudna. Po zakończeniu cyklu prania wytrzyj bęben i uszczelkę do sucha.Zdjęcie: pexels Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z zapachu pralki, możesz również ponownie przetrzeć ją octem. Inne sztuczki do czyszczenia pralki Potrzebujemy: zużytej tubki pasty do zębów nożyczek ręcznika Procedura:
Weź tubkę pasty do zębów. Odetnij oba końce tubki nożyczkami.Zdjęcie: pixabay Następnie przetnij tubkę przy jednej krawędzi i wzdłuż całej długości. Pasta do zębów jest dobrze znana ze swoich właściwości czyszczących, ale szkoda używać nowej pasty do zębów, gdy w tubce pozostało jej jeszcze sporo.Zdjęcie: pixabay Teraz wkładamy tubkę do pralki i dodajemy jeden ręcznik.Nie włączamy jeszcze pralki, ponieważ najpierw należy wyczyścić dozownik proszku. Wyjmujemy szufladkę z dozownikiem i dokładnie czyścimy wilgotną szmatką miejsce, w którym znajduje się w pralce.Umieszczamy szufladę w misce z wodą, bierzemy drugą tubkę pasty do zębów i dodajemy ją do roztworu. Następnie dokładnie czyścimy szufladę szmatką i używamy zużytej szczoteczki do zębów w trudno dostępnych miejscach.Zdjęcie: pixabay Na koniec płuczemy ją pod bieżącą wodą i suszymy. Odkładamy dozownik proszku z powrotem na miejsce, włączamy teraz pralkę i, z włożonym tylko ręcznikiem, pozostawiamy ją do prania na normalnym cyklu. Ta metoda czyszczenia zapewni, że nawet trudno dostępne miejsca zostaną wyczyszczone.
Po zakończeniu cyklu prania otwórz pralkę i sprawdź obszar za uszczelką. Jest to słaby punkt każdej pralki, w którym może gromadzić się brud i tworzyć się pleśń. Weź starą szczoteczkę do zębów i wyczyść ten obszar pastą do zębów. Wyczyść całą płytkę nazębną i brud, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką i pralka jest czysta.
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Istnieje prosta procedura, która pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z pralki. Najpierw wyczyść filtr pralki, który zwykle znajduje się na dole. Zdjęcie: pixabay Dobrym pomysłem jest przeczytanie instrukcji, aby zrobić to poprawnie i nie wyrządzić sobie niepotrzebnych szkód. Umieść szmatkę lub stary ręcznik pod otworem filtra, a także płytki pojemnik, ponieważ woda będzie wyciekać z otworu filtra.
Zdjęcie: pixabay Możesz potrzebować szczypiec, aby poluzować filtr. Filtr należy dokładnie umyć, więc włóż go do miski z ciepłą wodą, posyp sodą oczyszczoną i wyczyść starą szczoteczką do zębów.
Zdjęcie: pexels Soda oczyszczona ma świetny efekt czyszczący i jednocześnie neutralizuje zapach. Wlej ocet do butelki z rozpylaczem i spryskaj nim otwór, z którego wyjąłeś filtr. Zdjęcie: tjn To jednocześnie wyczyści i zdezynfekuje filtr.Gdy zarówno filtr, jak i otwór filtra są czyste, można włożyć filtr z powrotem.Zdjęcie: pixabay W drugim kroku należy również wyczyścić szufladę z dozownikiem detergentu i płynu do płukania tkanin. Spryskaj otwór szuflady octem i pozostaw na chwilę.