Aller au contenu
Accueil » Ta mieszanka zje każdy chwast, łącznie z korzeniem. Połącz 2 niedrogie składniki z blatu kuchennego

Ta mieszanka zje każdy chwast, łącznie z korzeniem. Połącz 2 niedrogie składniki z blatu kuchennego

    Składniki: 1 szklanka octu pół szklanki soli 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń Zdjęcie: tjn Przygotowanie: wsyp sól do miski, dodaj ocet i wymieszaj Zdjęcie: pixabay Gdy sól się rozpuści, dodaj płyn do mycia naczyń.

    Zamknij pojemnik i potrząsaj nim przez chwilę, aż wszystkie składniki się połączą. Następnie wylej mieszaninę na chwasty rosnące na drodze lub chodniku. Zdjęcie: tjn Po około 20-30 minutach oczekiwania rośliny dosłownie odpadną od kostki brukowej. Pamiętaj, aby wcześniej przetestować roztwór na małym fragmencie chodnika.

    Mieszanka chwastobójcza może odbarwić niektóre rodzaje nawierzchni lub betonu, więc testowanie jest niezbędne. Zdjęcie: tjn Uwaga: Ocet nie jest selektywny i skutecznie zabija chwasty, a także kwiaty lub warzywa posadzone na rabatach kwiatowych.

    Dlatego zaleca się dużą ostrożność przy stosowaniu powyższej mieszanki i używanie jej najlepiej punktowo, na pojedyncze chwasty i tylko na parkingach, chodnikach, tarasach itp. fot. tjn Jak jeszcze można walczyć z chwastami? Z chwastami można walczyć również innymi domowymi sposobami. Potrzebne będą produkty, które prawdopodobnie masz już w domu. Soda oczyszczona

    Najlepiej użyć go na samym początku wiosny, kiedy chwasty są jeszcze młode. Ten środek zapobiegawczy można stosować zarówno na chodniku, jak i na przydomowym podjeździe czy patio. Soda oczyszczona zadziała w tym przypadku podobnie jak mieszanka octu z solą, z tą różnicą, że na jej efekt trzeba poczekać znacznie dłużej – około 1 dnia.

     

    Zdjęcie: tjn Wybielacz Jest to produkt, którego używamy do szarej masy. Spryskaj nim chwasty rosnące na chodniku i po kilku dniach wyciągnij je z ziemi. Zdjęcie: pexels Ściółkowanie Ściółkowanie to sprawdzona metoda stosowana na rabatach i kwietnikach.

    Na ziemi należy położyć warstwę izolacyjną ze specjalnego plastiku, kartonu lub gazety. Oczywiście można również użyć naturalnych materiałów, takich jak słoma, kora itp. Zdjęcie: pixabay Jego celem jest odcięcie dopływu tlenu i światła, aby chwasty nie rosły.

    Należy pamiętać, że ocet, soda, sól lub wybielacz nie tylko zabijają chwasty, ale także zapobiegają wzrostowi czegokolwiek w miejscu zastosowania tych produktów. Nie używaj ich więc na rabatach kwiatowych, ale na chodniku, patio lub wjeździe do garażu. Inne sposoby na zabicie chwastów Myjka wysokociśnieniowa