Tato léčivá rostlina si poradí i s křečemi při nafukování. Foto: pixabay Prospěšná je i pro lidi trpící bolestmi kloubů, stačí mast nanést na bolavé místo. Výroba masti je velmi jednoduchá, ale musíme počítat s tím, že je třeba ji nechat 24 hodin odležet. Poradíme vám, jak si tuto léčivou mast vyrobit.
Foto: pixabay Potřebujeme: 1 díl (např. 5 polévkových lžic) sušeného nebo čerstvého tymiánu, postačí klasická velikost sáčku na koření 1 díl masti sítko nebo plátýnko plastová, skleněná nebo hliníková nádoba, např. plastová, skleněná nebo hliníková nádoba, např. sítko nebo plátýnko. Foto: pixabay Ve vodní lázni na mírném ohni rozehřejte sádlo. Když je sádlo v tekutém stavu, přidejte tymián a pomalu zahřívejte. Míchejte asi 15-20 minut a odstavte.
Foto: pixabay Nechte 24 hodin odstát na chladném a suchém místě. Poté směs znovu zahřejte, aby byla tekutá. A přeceďte přes síto nebo sýrové plátno (důkladně vyždímejte) přímo do vámi zvolené nádoby. Nechte ztuhnout při pokojové teplotě nebo v lednici a použijte.
Jak stosować maść tymiankową? W przypadku przeziębienia stosować pod nos, na klatkę piersiową lub plecy. W przypadku wzdęć i biegunki stosować na brzuch. W przypadku bólu stawów i reumatyzmu stosować bezpośrednio na dotknięty obszar.
W przypadku ukąszeń owadów, nałóż na dotknięty obszar. Okład na kaszel – na oskrzela i płuca Zdjęcie: pixabay Okłady na klatkę piersiową są łatwe w przygotowaniu i okazały się przydatne w przypadku krztuśca, przeziębienia i silnego podrażnienia kaszlu.
Wymieszaj 20 kropli olejku tymiankowego z 20 ml olejku migdałowego. Zdjęcie: pixabay Nanieś 40-50 kropli mieszanki olejków na lnianą ściereczkę i ogrzej ręcznikiem. Następnie przyłóż je razem, stroną z olejkiem w dół, do klatki piersiowej (kompres można nakładać od przodu lub od tyłu do tyłu). Pozostaw na tak długo, jak jest to wygodne.